27/02/2011

Õnnelik õnnetus.

Laupäevase õhtu märksõnad: saun, kuum ahi, põletusjälg käel, minestamine, šokk, pisarad, 11 cm pikkune südamekujuline arm (hetkel).

Nõrganärvilistel soovitan edasi mitte lugeda :)

Kõik algas sellest, et ma tahtsin väga maale sauna minna, istuda laval ja kõik negatiivse välja endast lasta. Kuna külmavee kraan ja kauss on täpselt ahju kõrval siis kaotasin ma tasakaalu ning läksin käega vastu ahju. Õnneks oli külma vee kraan kohe käepärast olemas ning lasin külmal veel käele joosta. 5 minuti pärast tundsin end veidi imelikult ning läksin eesruumi jahtuma ja värsket õhku hingama. Järksu läks kõik silme eest mustaks ning ~5 minuti pärast tõusin maast üles ning olin täielikus šokis. Helistasin emale, et midagi juhtus, kuid ma ei saanud aru mis see täpsemalt oli. Ema jõudis väga kiiresti sauna kohale ning aitas mind.
Toas tundsin, et käsi räigelt valutab võtsin siis pluusi pealt ära ning nägin seal suurte villidega põletushaava. Ema ja vanaema hakkasid kohe tohterdama alaoe lehtede ja geeliga. Usun, et siis oli juba hilja. Koju jõudes pantenoli ja igast möksi peale, et hommikuks ikka parem oleks, kuid see ei aidanud. Hommikul üles ärgates nägin suurt südamekujulist villidega kaetud jälge.
Kuna põletushaava ei tohi kinni katta, siis ma pean nüüd enda kappi täiendama riietega, sest ma avasasin, et kõik pluusid on mul lühikeste varrukatega.
Kahjuks jäävad nüüd ka peod mõneks ajaks ära. Loodan, et see paraneb Norra reisi ajaks ikka ära, kuigi ka see on kaheldav, sest Norra minek on juba pm 3 nädala pärast.

Siit siis õpetus. Sauna ei tohi kunagi üksinda minna, eriti veel siis, kui see asub elumajast eraldatud majas :)

2 comments:

siiralt teie, m. said...

appi, vaene sina :S:S:S loodan, et paraneb kiiresti ja et armi ka ei jää!

Merlin said...

Ma kardan just sellepärast, et arm võib jääda, sest see on ikka päris pirakas laik, mis põletada sai. Aga nagu ma siin kõigile olen öelnud: ka kõige hallimal paistab päike :D