25/08/2011

Võõrutusravist tagasi aka maailmapikimsissekanne

21 päeva olen siia mitte midagi kirjutanud, sest mu elu on lihtsalt vahepeal nii kiire olnud, et jube. Panen siia siis lühidalt oma tegemised kõik kirja, sest Mari (uus sõbranna) ootab sissekannet.

25.-27. JUULI - VALGAMAA NOORTE SUVEKOOL. Eelmine aasta toimus see esimest korda, seekord oli see siis teist korda. Koht kus laager või siis nn suvekool toimus oli Otepääl Annimatsis. Kõik need kolm päeva veetsime vabas looduses. Ööbisime telkides. LOOMULIKULT unustasin mina hambaharja koju. Nii minu moodi. :D Käisime ema, Sandra ja Siimuga (mu elukaaslased need kolm päeva) kiirelt Otepääl ära. Peale hambaharja ostsime ka teisi asju, aga need jäävad saladuseks :)
Päeval toimusid kaitseliidu poolt koostatud programmi järgi tegevused. Meid jagati gruppideks. Ma sain olla väga mõnusa grupijuhiks. Kõik olid võõrad, aga me saime läbi nagu me oleks ammused tuttavad. Päevajuhiks oli loomulikult meie vana sõber Venno Loosaar. Võib öelda, et laager või nn suvekool oli üliedukas, va öine häire, millepärast ma endale räigelt suure nohu sain. Aga muidu pöidlad püsti :) Mõned pildid ka siis seal veedetud ajast.


29. JUULI - KLASSI KOKKUTULEK. Mul on hea meel, et me kokku saime, sest ma polnud osasid tervelt 2 aastat näinud. Kujutate ette, isegi meie klassijuhataja tuli kohale. Alguses võtsime vaikselt ning siis kui klassijuhataja minema läks, võtsid neiud ja noormehed kottidest veinid ja teised joogid välja. Nalja sai palju. Kahju, et paljud tulemata jätsid. Klassijuhataja tegi ka nalja, et ta tuli ainult sellepärast, et puudujad kirja panna :D


30. JUULI - "Palju õnne!" ÜLLATUSPIDU - mõtlesime Mihkliga oma emale "Palju õnne!" üllatuspeo korraldada, sest ta valiti tagasi Tõrva Avatud Noortekeskuse juhatajaks. Seda me ka tegime. Kutsusime paljusid kohale, kui kutsututest tulid ainult 4. Hea töö inimesed. Ma ei peaks seda pidu totaalselt ebaõnnestumiseks, kuid ja. Vähemalt mu emale meeldis see, et inimesed teda meeles pidasid, vähemalt need neli.
Õhtul sai palju vägijooki tarbitud ning järgmine hommik ei olnud üldse hea olla. Terve päeva magasin maha. Aga see selleks :)

3. AUGUST - GRILL MERE ÄÄRES
Taavi kutsus Ketut grillima mere äärde ja tema ütles, et ta ei lähe ilma minuta. Ma olin nõus, kuigi me olime just söönud ja ma olin suht väsinud ka tööl olemisest. Aga seda nõusolekut ma ei kahetse :) Meil oli väga lõbus. Ketter oli lõpus väga meeldivas meeleolus :)

5. AUGUST - AUGUSTI BLUUS.
Umbes kella 16 paiku galerii uksest välja minnes kuulsin väga mõnusat bluusi. Cambrino juures mängis üks ansambel. Nii mõnus :) Peale tööd kui ma koju jõudsin, siis ma pidin ainult akna avama ja ma sain siis ka seda sama mõnusat bluusi kuulata. Oh seda rõõmu :)

6. AUGUST - HAAPSALU-PÄRNU, PÄRNU-TÕRVA
Kell 10.30 hakkasin mina reisima. Koju jõudes olin väga väsinud sellest bussisõidust. A ma kirjutasin terve bussisõidu aja mingeid asju ka üles.
"*Jällegi hakkab see bussisõit pihta. Mulle kohe üldse ei meeldi sõita bussiga. Eriti veel nii pikka sõitu nagu seda on 270km. Aga ma sõidan ainult sellepärast, et minna 7ndal Valka, et minna Kevini ja Ainari esinemist vaatama. Endal hakkab ka rahast kahju, kuid ma lubasin, et olen kohal. *Mul on selline tunne, et tahaks jäätist .. hihiii. *Instrumentaariumis on nüüd veel suuremad allahindlused. Wiiii. Hea, et ma prille eelmine kuu ära ei tellinud. Nüüd tuleb vaid need õiged välja otsida ja ost sooritada, muidu ma olen varsti täitsa pime. *Ennem bussi minemist hakkas Haapsalus vihma sadama. Loodan, et Pärnus ei saja, sest ma panin hommikul sandaalid jalga. Hommikul veel mõtlesin, et kas panen Ketu pisikese vihmavarju kotti või ei, aga näed, nagu Murphy seadus - kui vihmavarju või keepi kotis pole, siis hakkab sadama. Üleüldse on terve see nädal mu eluga vingerpussi mänginud: Nikoni jätsin koju- käisime mere ääres grillimas, Tamme tn võtme jätsin Tõrva- korteris pole sooja vett kuni 22.augustini ja kõige lõpuks vihmavari. Olen üks tuulepea küll. EBAMEELDIVUSED BUSSIS PÄRNU- TÕRVA *Täitsa pekkis, keegi lasi bussis endale lõhna peale. Appiii .. ma suren .. õigemini mu nina. Buss on nii ülerahvastatud ka. Mu kõrval istub naine, kel on kala lõhn juures. I hate fish. Why God? Why me? *Bussijuht pani just konditsioneeri tööle. Väljas on niigi külm ja tema teeb nii. KUS ON MÕISTUS?"

7.AUGUST - BANDTOUR2011.
õhtul kell 20 läksime mina, Mihkel ja Sandra Valga rockiklubisse. SWD ja Tõrva poisid esinesid seal. Sandra muudkui korrutas, et ta ei tea kuhu ta sattunud on, kuid ma tundsin end üllatavalt hästi. Peo lõpus sain mingi Artisega tuttavaks, kes otsis endale rockipeolt tüdrukut/naist õhtuks :D Our conversation was pretty funny and very awkward :D
Aga nagu ma lubasin Kevinile ja Ainarile, ma siiski käisin kohapeal. Ahjaaa .. sain endale ühe sõbra juurde, Mari. Ta koob mulle praegu susse .. hihiiii ning lätlased ei oska juua ;)


Kuigi ma lubasin Ketterile, et reisin Tõrvast Haapsallu esmaspäeval, siis seda lubadust ma kahjuks murdsin. Tagasi Haapsallu läksin teisipäeval. Minu reis: Tõrva-Tartu, Tartu-Haapsalu.

9.AUGUST - TÕRVA-TARTU, TARTU-HAAPSALU. SOOLALEIVA PIDU.
Kuna ma ei pidanud siin, viruaalmaailmas, oma blogi, ei tähenda, et ma poleks midagi üles kirjutanud. Mul on pisike märkmik, kuhu ma vahepeal kirjutan asju üles kui arvutit parasjagu käepärast pole. Siin on siis see märkmiku tekst.
"Reis Haapsallu 09.08.2011 *Elva bussijaamas istus üks vanaema oma lapselapsega. Nad jäid mulle silma sellepärast, et see oli nii ilus vaatepilt. Lapselaps kohendas vanaema pearätti ja paitas teda. See tuletas meelde, et kunagi käisin ka mina vanavanaemaga väljas niisama istumas. Me rääkisime alatasa absoluutselt kõigest. Good memories. *Kui Tartusse jõuan, siis esimese asjana ostan bussipileti Haapsallu ning lähen otsin endale midagi hamba alla. Kõht on jube tühi :(. *Nii .. bussipilet ostetud, söök tellitud. A ja btw, JANNE HELISTAS MULLE JA TEATAS VÄGA HEAD UUDIST. TA SAI TALLINNA ÜLIKOOLI TASUTA KOHALE. I´m so proud of her. Kaua pidi ootama seda, aga ma ütlesin talle seda algusest peale, et peab kannatlik olema :). Nüüd tuleb ainult toit ära oodata. Kui keegi peaks mu kõrvale istuma, siis arvatavasti kuuleks, missugune rock-kontsert mu kõhus praegu toimub. A ja ma istun Tartu bussijaama juures olevas Ränduri kohvikus. Päris mõnus koht on. Jei .. söök tuli. Nüüd saab lõpuks ometi tänase päeva esimest söögikorda nautima hakata. *Söök on vägagi hea, sest nagu öeldakse - kui sul on tühi kõht, siis läheb kõik alla.
* Meile tulevad täna mõned sõbrad külla, st Ketteri sõbrad põhiliselt. Martinit, Taavit ja Keijot tean, kuid mingi Andu ja Sandor don´t ring a bell. Loodan, et Janne ka ikka saab/viitsib tulla, ta on 23ni tööl.
*Friikatele on nii palju kartulimaitseainet pandud, et nüüd nii pea ma friikaid süüa ei taha.
*Kuna ma ei jõua kunagi läpakasse, et oma blogi interneti keskkonda lisada, siis võtsin endale ühe pisikese märkmiku, et siia oma mõtted ja teod kirja panna, et need hiljem saaksin blogisse ümber kirjutada. Ma tean, et see on suht kilplase tegu, kuid mulle nii meeldib. Olen tegelikult juba põhimõtteliselt kahe ja poole nädala tegemised blogisse mitte kirja pannud. (Halb sõnastus. Don´t care right now.)
*Tahaks endale uusi papusid. 3 nädalat ostsin, st ema ostis mulle ühed teksad, suht tight´id ja nüüd olen nendest nn välja kasvanud. Püksid on lihtsalt suureks jäänud. Valisin just ekstra natuke kitsamad püksid, et kui ma olen alla võtnud, siis on ikka endal ka aru saada. Kui laupäeva päeval küsisin Mihkli käest, et kas ta tahaks tight´e endale, sest ma tean et talle meeldivad need, siis vastus oli koheselt ja. Ainsaks tingimuseks oli, et tema annab oma teksad mulle. Ja nii ma saingi endale järjekordselt sellised püksid, mis on ülalt veidike väiksed. Nüüd kui kaalunumber peaks jälle muutuma, siis saan ise ka sellest aru. Kuigi ma söön väga korralikult, on see suvi minuga lihtsalt imet teinud. Ei teagi millest see tingitud on?! Imelik lihtsalt.
*Söön oma friikaid ikka väga aeglaselt, et oma aega täis oodata. Nii vastik on see, et bussi väljumiseni on nii palju aega. Bussid võiksid järjest liikuda, aga ei.
*Peab mainima, et siinne teenindus on väga hea. Sõbralik õhkkond, odavad hinnad. 3€ eest sain oma täitmatu kõhu ikka korralikult täis.
*Kell on 15.31. Peab veel kaua kaua passima. Jube lihtsalt.
*Üks naine pani oma asjad just praegu minu vastas olevale toolile. Ta vist plaanib sinna istuda.
*Mulle pole bussid kunagi meeldinud. Kui ma ei peaks ülehomme tööl olema, siis ma arvatavasti passiks praegu päevitustes rõdul ja võtaks mõnusasti päikest.
*15.40. Mul on kopp ees sellest istumisest ja ootamisest. Sel naisel, kes istuski minu vastu, on seljas mingi litritega pluus ja ta kõneleb väga palju omaette. Awkward.
*Teenindaja on juba mu taldrikust mingi 5x mööda käinud. Huvitav, kas ta ei tea, et kui kahvel ja nuga on asetatud kella 5 suunas, siis see tähendab, et inimene on lõpetanud ja ta võib nõud ära viia. Okou .. kuidas saab kohvist gaasid tekkida? Vene keelt kõnelev naine just röhitses. How rude.
*Oh ei, mingi mustlane astus just kohvikusse sisse. Nii Merlin, ole rahulik ning hakka palvetama, et ta sinuga rääkima ei tuleks. Oh ei, ta tuleb.
*Ta tahtis mulle ennustada ja siis küsis veel raha ka. Andsin kõik oma sendid talle, sest muidu ma poleks temast kunagi lahti saanud. Õnneks oli vähe neid sente.
*15.52. Oleksin peaaegu bussi alla jäänud. Totaalne deja vu. Läksin üle sebra ning buss tuli. Ta isegi ei võtnud kiirust maha. Ma igaksjuhuks jooksin üle tee, sest ühe korra ma juba olen autolt löögi saanud sebra peal. Teist korda seda ei juhtu. Käisin Statoilis ja nägin Kätlinit, kes töötas seal ja siis äkki tuhises Hannes Kaljujärv minust mööda. Kohe nii kiiresti, et ma tundsin ta lõhnaõli lõhna. Peab mainima, et see oli vägagi hea. Mmmmm ... :P
*16.52. Istun bussis ja vaatan aknast välja. Järsku hakkas vihma sadama. Huuuhh .. hea et ennem vihma bussi sain. Loodan, et Haapsalus ei saja. Aga nüüd lasen muusikal ja unel võimust võtta. Ilusaid unenägusid. Hihiii.
*18.07. Appi mu kael :S. Paide bussijaamas panin tähele, et Jehoova tunnistajate Kuningriigisaalid on kõikjal samasuguse välisfassaadiga. Naljakas. Õnneks on päike väljas, mis soojendab mu pakse põski läbi akna. Uni võiks tagasi tulla.
*18.22. Telefoni aku sai tühjaks. Nüüd ma küll kahetsen, et mp3´e kaasa ei võtnud. Niuks. Nüüd tuleb uni uuesti üles leida ning terve tee loodust mitte nautida.
18.34. Bussiistmed on nii ebamugavad. Türist tuli Kaie bussi peale. Jah, ma pole ikka veel und saanud. Ilma muusikata on raske, sest bussi konditsioneer undab ikka täiest jõust. 57km Raplasse. Juhhei.
*19.18. Siia ma suren. Raplas on tee ehitus. Selle väristamise peale läks see kõige magusam uni ka kaduma.
*19.35. Tund 30 veel. Kael on nii kange, et ma vajan kohest massaaži. Märjamaa 25km. Hurraa!?
*20.24. Tõmban mina kardina akna eest ning mida ma näen - lots and lots of black&white cows. I´m in heaven. Jah, ma olen imelik. Aga ma meeldin endale sellisena nagu ma olen :)
Ma ei saa nüüd hästi aru. Miks me sõidame nii aeglaselt? Ühtki autot pole ka meie ees ju. Huvitav, kas bussijuht ajas piduri ja gaasi segamini? No cmn. Niimoodi jõuan ma Haapsallu siis kui kõik on juba purjus. FU tee ehitused.
*20.35. Hei, see on ju tuttav koht. JEE RISTI. 32km more. 1941-1948? Mis siis toimus?
*20.47. Ainult 21km veel. Ma olen nii lähedal kodule.
*20.52. 17km veel ja ma näen jälle lehmi."
Mu kallis elukaaslane oli mul bussi vastu tulnud. Oh kui hea oli näha teda.

JAAN LEHEPUU KÄIS MEIE SOOLALEIVA PEOL !!!!!! Ning nagu näha viimasel pildil, hommik algas põhimõtteliselt lõunal. Minul oli külas Herr Pohmelus ja Frau Migreen .. niiet, mul polnud üldse nii hea olla kui Ketul. Aga vähemalt polnud mul nii halb olla nagu Andul, kes magas terve päeva maha ja peaaegu ka õhtu .. vist.
"*04.03. Andu: "See kahetoaline tuba on väga mõnus" *04.09. Andu: "Ma nüüd päriselt luban, et ma lähen koju ära." (Nimelt kui me oma külalised ära saatsime, siis Andu tuli tagasi, et meiega hakata veini jooma. See polnud üldse hea mõte. Mkmm.) *04.10. Andu Ketterile: "Romy tõuse üles. Kerdu ära üles. Ära maga." *04.13. Ketter: "Sina suur Andu ja mina väike Ketu." "

11. AUGUST - töö, istumine Triinu juures, öine eine Statoilis, passimised Wiedemanni spordihoone all, imelik teekond koju.

12. AUGUST - töö, Lounge´s "Lennujaam" salsa õppimine Jorge käe all, varakult koju.

13. AUGUST - päev täis retrofotode tegemist, moedemonstratsioon "Eclipsis", õhtune Valge Daami etendus linnuses, öine sõit Tallinnasse, öine pizza, unedemaa.

14.-16.AUGUST - PEREKOND KÄIS KLOOGAL TELKIMAS.
Selle reisi jaoks pole sõnu vaja. Pildid räägivad enda eest :) MHMMMMMM.
our family

our family


19.-21. AUGUST - REIS LÕUNA-EESTISSE, SUGUVÕSA KOKKUTULEK, ONU JUUBEL, JÄLLENÄGEMISRÕÕM.
Telefonisse kirjutatud: "19.08.11 18:09 - Ootan Markot, et ta mind töö juurest peale võtaks, et sõitma hakata ning üks pikkade juustega mees kõndis minust mööda ja hõikas "Oi tere hipi!". Mina vaatasin selja taha ja küsisin: "Kas te räägite minuga?". Mees: "Te hipid ei saa ise ka aru kui naljakad te välja näete.". Mul olid seljas lühikesed püksid ja must maika ning ma ei ütleks, et ma oleksin sel hetkel väga hipi moodi välja näinud."
BTW, mu vend kutsub mind hipimastaks :D Ärge küsige miks, ma ei tea :)
20ndal toimus suguvõsa kokkutulek, mis oli totaalne feil, sest väga väga paljud jätsid tulemata. Ei teagi, kas asi oli organiseerimises või siis kuupäevades. Kunagi hiljem panen siia ka pildi, kui selle kätte saan :)
Ega me tegelikult kaua suguvõsa kokkutulekul olnudki, sest mu vanemal onul oli juubel ja me pidime sinna ka jõudma. Maale jõudes märkasin, et vanaemal oli suures kilekotis võileivatordist alles jäänud leiva tükke ja kontsikuid. Ma kohe võtsin panni kätte ja hakkasin küüslauguleibu tegema :) Ülihead tulid .. isegi Mihkel kiitis neid :)
Natuke aega istusime vanaema juures ja siis läksime peole ära .. vähemalt me lootsime, et saame minna Õnne juurde istuma. Alguses ei tahetud meid sinna lubada, aga kui ma Brigitaga väravataga rääkisin, siis Õnne ütles, et ega ta meid sinna aia taha ka jäta :) Me oleme väga õnnelikud, et Õnne on lahke inimene. A ma unustasin lisada, et me vedasime oma sugulase ka suguvõsa kokkutulekult kaasa - Rando nimelt.
Istumine läks päris hästi. Nalja sai, head muusikat sai kuulatud, kaarte sai mängitud, sai oma lokkidega uhkustatud. Õhtu võis lugeda õnnestunuks.
Pühapäeval pakkisin oma asjad kokku ja peale lõunat võisime Markoga tagasi hakata sõitma Haapsalu poole. Tõrvast Pärnuni ma magasin, sest ma kaotasin oma prillid kuhugi oma korterisse. Pärnust edasi olin ma juba palju elavam.

23. AUGUST - ELU ESIMENE SEENELKÄIK
Peale tööd läksime Mariga Tuksi seenele. See oli minu elu esimene seenelkäik. Ja seda sai aru ka siis kui ma autosse istusin ja nägin, et Maril on ämbris nuga. Ma siis küsisin, et kas noa pidi ka kaasa võtma :D ja Mari vastas, et muidugi. Oh mind kül :P
Enda arvates läksin seenele, kuid tagasi tulin karbitäie mustikatega. Nii kui maha kükitasin oli minu ümber mingi miljon sääske. Ma tundsin, et ma olen täielikus põrgus. Täitsa kohutav. Nüüd ma siis tean, miks ma väga metsa ei kipu - sääskede pärast :)
Aga mulle meeldis kogeda midagi uut. Kunagi võtan end kätte ja võtan seeneraamatu ette, et kui järgmine kord on seenele minek, siis tean, millist seent tohib ja millist ei tohiks korjata.
Lubasin endale, et alates sellest kooliaastast hakkan ma tegema/kogema selliseid asju, mida ma kunagi varem pole teinud/kogenud. Alustame siis pisikestest asjadest nagu seda on seenelkäik. Langevarjuhüpped jätame kaugemasse tulevikku :)

Nii .. nüüd on terve elulugu räägitud. Ma luban, et never ever ei jäta ma oma blogi nii unarusse. Sest selle loo kirja panemiseks läks 2 päeva.

Ahjaa, sain minule hea uudise ka. Mihkel tuleb siiski Haapsallu õppima. Ühest küljest on see hea uudis mulle, et mul on ta siin lähedal, kuid samas on ka halb uudis ta silmarõõmule, kellest ta peab väga kaugel olema.
Nüüd on vaja vaid head uudist onult, kes ütleb, et me siiski saame Mihkli ka korterisse elama võtta koos meiega, kui me lähme Ketteriga korterisse.

Tervitaks inimesi, kes elavad Maal ning soovilooks oleks Koit Toome - Kas nii see ka jääb (eile hakkas väga meeldima ja peab ära mainima ka selle, et ma võin selle oma lemmiklaulude kogumikku lisada)

2 comments:

H. said...

Andu, Sandor ja Krissu on küll kuldne kolmik:D Ja no Vikat olen ka varem näinud:D
Aga väga kihvt pikk ülevaade, ma mõtlesingi, kus su sissekanded jäänud on:D

Merlin said...

Sain sellest aru ja, et need kolmekesi on mõnusad tegelased :) Eriti Andu :D
Eks ma ootan sinu sissekandeid ka väga :)