Peale laulu- ja tantsupidu sain koju ära minna. Organiseerisin endale ühe nädala vabaks. Selle nädala sees oli palju puhkust ja mõned esinemised ja siis väike istumine ka.
Esmaspäev. 04.07. Puhkus.
Hommik algas kell 7 märja keele ja karvase ninaga. Kui Jacky tuppa saab, siis esimese asjana ajab ta kõigepealt isa üles, kes magab alumisel korrusel ja siis kui on võimalus tuleb ta teisele korrusele mind ja Mihklit üles ajama. Kuna mu vend on nüüd töö inimene, siis Jacky äratus on igal hommikul väga vajalik, sest Mihklile võid pommi ka alla panna ja ta magab ikka edasi :p Igatahes, pärast äratust sõin veidike ja siis kui kõik olid juba tööle läinud mõtlesin, et võtan veidike päikest, et kehale veidike jumet saada, kuid kus sa sellega. Jacky´l oli vaja mängida ja siis oli tal vaja vannis käia ja üleüldse muutus ta päevapoole väga ülemeelikuks. Päev möödus toas passides, sest ma ei jõudnud midagi teha.
Teisipäev. 05.07. Noortekeskuses.
Käisin noortekeskuses asju kolimas ja koristamas, et kõik neljapäevaseks avamiseks valmis oleks. Kaspar, Triin ja siis Karl olid ka abis. Sel päeval pidi olema mul ka laulmine, kuid pärast lõunat selgus, et see lükkub hoopiski edasi. Pm oli päev rikutud. Ma oleks saanud kodus koristada (mida oli väga hädasti vaja teha). Õhtul passisin niisama. Ahjaaa, õhtul/öösel piinasime Otikaid, et nad ikka tuleksid laupäeval pittu :D
Kolmapäev. 06.07. Proovid.
Hommik algas hästi. Ema oli pannud mul toaukse kinni, et koer tuppa ei saaks, sest ma olin magades sellist nägu nagu ma oleksin kuu aega järjest rasket tööd teinud :D Ärge küsige, ma ei tea missugune see nägu välja näeb.
Jep, see oli nüüd see päev, kus ma pidin laulma minema, järgmine päev oli esinemine kirjas. Ema tuli mulle ennem laulmist järgi ja siis tuli meid isegi ka kuulama. Ainuke, kes seda laulu oskas, olin mina, aga õnneks olid sellised lauljad kokku pandud, kes kiirelt sõnad ja viisi meelde jätsid. Peale pisikese koosseisu proovi oli kooriproov. I soprani oli 2, II soprani 1, I alti 4 ja II alti 2. Hea töö neiud :D Kuigi meid oli vähe, oli proov vägagi edukas.
Neljapäev. 07.07. Tõrva Avatud Noortekeskuse avamine.
Kell 10.30 oli vaja olla noorteka juures, et kell 12 avamisel esineda. Hakkasime siis proovi tegema mikrofonidega ja M ikka segas kõik ära. Lasin kõik filmile ja siis kui pärast seda vaatasin, oli päris piinlik küll. Ainult karjus, et millised superstaaid me oleme vms.
Esinemine läks hästi, kuid mitte nii hästi kui proovis. Tuleb tunnistada, et mu ema tegi väga head tööd noortekeskuse avamisel. Mis siis, et ma olin ta kõnet kuulnud mitmeid kordi kodus, tuli ikka mulle pisike pisar silma. Aga ma üritasin mitte seda välja näidata, sest kui ema oleks seda näinud, siis oleks ka tema kohe nutma puhkenud.
Päeval passisin noortekas niisama ja siis kui õhtu poole koju sain viskasin kohe jalad seinale (mitte sõnaotseses mõttes) ja jäin magama.
Reede. 08.07. Tõrva Linna päevade avamine.
Hommik oli vaikne. Lõuna ka. Õhtul kell 17 pidime olema keskväljakul, et suurel laval proovi teha. Proov läks hästi. Esinemisel mitte nii väga. Siis kiirelt sammud DeTolly poole, et linnapea vastuvõtul ka esineda ja siis saigi vabaks. DeTolly´s pidime õpetajat ootama 15 minutit, sest tema arvas, et on lahe kõiki enda järel ootama panna. Peale esimest laulu pidime lavalt ära minema ja mina loomulikult läksin tagasi samat teed kust me tulime, kuigi me pidime jääma nn lava kõrvale seisma. Kõigele lisaks panin ma pm ninuli ka veel. Õnneks see esinemine läks palju paremini kui TLP avamisel. Peale DeTolly´t läksin tagasi linna noortebände kuulama Sandra, Triinu, Helena ja ta õe Kristiinaga. Nägin Kevinit ja siis sain tuttavaks Ainariga, kes pidi ka meie juurde koju tulema. (See väljend "koju tulema" tuleneb sellest, et Kev käis üks suvi meil pm iga nv ja ema ütles, et ta juba nagu elakski meil ja siis sellest see väljend tulebki.) Peale poiste esinemist pakkisime asjad kokku ja läksime koju ära. Ennem viisime Sandra koju ja siis Mihkel oli nii purjus, et ta ei saanud midagi aru ja ajas niisama nõmedat juttu suust välja. Koju jõudes mõtles Mihkel, et tal on vaja linde toita. Me passisime kolmekesi niisama ja siis lõpuks jäin ma isegi ka magama. See juhtus mingi kella 3 paiku. Ainar kustus ennem meid ja siis Kevin oli viimane, kes magama jäi.
Laupäev. 09.07. 2 tundi sauna.
Kell pool 9 oli mul äratus. Siis läksin ma ära noortekasse, et end ennem kella 10t tuletõrjeplatsile vedada. Nimelt ma pidin 2 tundi veetma Nublu kostüümis ja Triin pidi olema Lõvi Leo. Aga ennem seda, kui ma platsile hakkasin minema, põletasin järjekordse südamekujulise armi endale käepeale. Seekord siis triikrauaga.
Öelge mulle palun, kuidas saab Nublut ja Lotet segamini ajada? :D
Päike siras ja selles kostüümis oli ikka päris palav. Õnneks tulid ennem 12st Kev, Ainar ja Mihkel ka. Kõgepealt ei tundnud mind keegi ära ja siis kui ma läksin lähemale ja Ainarile väikse müksu lõin said nad aru, millises kostüümis ma olen. Tahtsin Keviniga koos pilti aga sain hoopis Ainarga. Mitte, et ma nüüd kurb oleksin, vähemalt sain pildi :D
Peale kostüümirallit läksin keskväljakule Sandrat, Brigitat ja Gertut kuulama. Filmisin ka neid. Kunagi panen üles videod, siis saate kuulata, milliste imeliste häältega neiud nad on.
Kui linnast koju hakkasime minema, siis ennem kruusateele keeramist andis auto otsad. Kutsusin isa järgi, see vedas meid hoovi ning siis läks paanikaks, et kuidas Viljandisse saada, sest oli vaja esinema minna. Õnneks sai see probleem kiirelt lahendatud. Ainari ema käest saadi auto.
Õhtul tulid mulle külla mõned neiud ja noormehed. Mul on hea meel, et mul on sellised sõbrannad nagu nad on. Magama sain seekord kell 5 hommikul, sest siis kui mina mõtlesin, et oleks aeg minna magama mõtlesid mõned noormehed, et on kõige õigem mind laua tagant mitte ära lasta.
Pühapäev. 10.07. Kõige suurem peavalu üldse maailmas.
Hommikul ärgates tundsin ma, kuidas mu pea lõhkus. Kui sõbrad seltsimehed olid ära saadetud, siis hakkasin pakkima oma asju. Palju ma end liigutada ei jõudnud ning seega läks pakkimisega nii umbes täpselt 2 tundi :D
Kui lõpuks Haapsalu poole sõitma hakkasime, siis ma sain mõnusalt tagaistmel magada. Vahepeal päike siras näkku, kuid mind see ei häirinud. Haapsallu jõudes oli kell suht palju. Õhtul käisime Ketuga veel Jannel ka külas. Siis kui kell 23 lõi, hakkasime kodu poole liikuma.Koju jõudes jäin kohe magama. Nii väsinud olin :)
Esmaspäev. 11.07. Kvaliteetaeg Jannega.
Pidin helistama talle kell 12, et kuna ja millal kokku saab. Mina põõnasin korralikult kella 12ni ja siis vb natuke isegi peale. Saatsin igaksjuhuks smssi J´le, et vb ta magab ka veel. Me oleme ikka väga ühtekad. Ärkasime pm samal ajal.
Mul oli pikk nimekiri, mida ma päeva jooksul tegema peaksin, kuid sellest nimekirjast sain ma ainult osa tehtud.
Kell 14 saime J´ga konsumi juures kokku. Käisime seppälä´s, walking´us, takko´s, shu´s, instrumentaarium´is, grande pizza´s ja siis hakkasime koju tagasi minema. Janne ostis endale ikka päris palju asju. Õhtul pidi ta minema Tln, et teisipäeval ja neljapäeval katsetele minna.
Kuna ma teadsin, et Keit, Ketteri vend, tuleb meile pikemaks ajaks, otsustasin siis salatit teha. Ei osanud midagi muud välja mõelda :D Salati valmis, tuli Ketu ja Keit koju ning siis mõne hetke pärast tulid ka Ketteri vanemad, ta sõber Jan ja Jan´i ema. Neil oli kaasas pizza ja siis keelekastet ka. Käisime Africa rannas jalutamas ja siis kui tagasi tulime, siis läksid kõik äkki laiali. Lõpuks olime kolmekesi kodus. Istusime köögis ja ajasime niisama juttu. Vahepeal oli hakanud sadama ja äikest lööma. Kui kell oli peaaegu 23, helises Ketu telefon. Tuli välja, et tal mingid sõbrad jäid Hiiumaa praamist maha ning nüüd vajasid öömaja. Kõige naljakam oli see, et Kuno ja Fredi (ei tea kas nende nimed kirjutatakse niimodi) olid jalgratastega. Vaesed mehed. Läbimärjad ja väga väsinud. Mis meil muud üle jäi. Loomulikult pakkusime me neile öömaja. Õhtu lõppes sellega, et me kõik istusime köögis ja rääkisime mingitest asjadest. Mina loomulikult vähem, sest ma ei osanud kohati midagi kaasa rääkida :D
Teisipäev. 12.07. Esimene tööpäev juulis.
Hommikul ärkasin tund aega ennem äratuskella. Küll oli pikk ootamine, et kell saaks 11, et tööle ära saaks minna. Aeg liikus lihtsalt nii aeglaselt. Õnneks sai hommikul niisama lobiseda ja väga hea välja nägemisega hommikusööki süüa :)
Lõpuks kui tööle sain, siis oli kohe tahtmine tagasi koju minna. Õhtuks oli läbi nagu läti raha. Kõigele lisaks tuli veel ka koduigatsus peale. Nõme eks? Õhtul tuli Jan meile külla ja paratamatult pidi ta meile ööseks jääma. Õnneks on meil koht olemas kus külalisi magama saab panna - köögis olev diivan :D
Kolapäev. 13.07. Õudne uni.
Hommikul ärkasin üles, toit oli valmis. Ketu läks tööle siis hakkasin ma askeldama. Pisike dušš ja siis tööle ära. Jan tõi ära. Nüüd ma siis suren siin vaikselt. Õudne uni on. Tahaks juba koju. Tänane kassa on ka selline, et nutt tahab kurku tulla :(
Õnneks ootab mind kodus ees soe tee võib olla ka soe toit kui Keit on midagi viitsinud teha.
Aga nii sõbrakesed. Ma lähen nüüd ja hakkan vaikselt otsi kokku tõmbama. Ja kõigile teadmiseks, kes seda loevad, et ma kirjutasin seda blogi sissekannet terve päev, sest vahepeal oli vaja midagi kustutada ja siis juurde kirjutada :D
No comments:
Post a Comment