11/06/2013

"Ühel päeval tormas koolist möödunud autojuht minu kabinetti ning oli maruvihane, sest üks õpilastest oli visanud kivi tema auto pihta ning lõhkunud külgakna. Tänu pealtnägijate abile tabas korrapidajaõpetaja kiiresti poisi, kes kivi oli visanud. Küsitlemise ajal väitis poiss vankumatult, et kuigi ta oli kive loopinud, ei olnud võimalik, et tema akna lõhkus, sest ükski tema visatud kivi ei jõudnud tänavale. Sellegi poolest pidas ärritunud autoomanik talle loengu isikliku vastutuse ja kiviloopimise ohtlikuse teemal. kui autojuht oli lõpetanud, küsis ta: "Noh, poiss, kas sa õppisid sellest midagi?" Poiss vastas jaatavalt: "Jah, härra. Järgmisel korral, kui ma kive loobin, peidan ennast põõsa taha, et keegi mind ei näeks."


Gordon, T., Burch, N. (2006). Rmt: Õpetajate kool. Kiisler, M. (toim.). Konfliktid klassis, 235.

No comments: